Úvodní stránka Aktuálně z Nemocnice Na Pleši Na Pleši odstartoval Tulipánový měsíc

Na Pleši odstartoval Tulipánový měsíc

Publikováno: 24. 02. 2016

"Přivolejme s jarem i naději" - to je motto Tulipánového měsíce, projektu, který v březnu již počtvrté realizuje nezisková organizace Amelie, z.s.

Tulipánový měsíc - obrázky dětí

Nemocnici Na Pleši v průběhu března již po čtvrté oživí akce v rámci Tulipánového měsíce, který organizuje spolek Amelie, který pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým zmírňovat utrpení spojené se životem s rakovinou. 

Cílem Tulipánového měsíce je upozornit na potřebu komplexní podpory onkologicky nemocných a jejich blízkých a získat finanční prostředky na poskytování bezplatných služeb Center Amelie. Dobrovolníci vyzdobí onkologická pracoviště obrázky od dětí i dospělých a také navštíví pacienty na lůžkových odděleních a ambulancích. Zároveň Amelie nabízí veřejnosti zapojení do akcí, které se dějí v Praze, Olomouci, Liberci a ve Středočeském kraji.

Na Pleši dobrovolníci již vyzdobili interiéry obrázky, které namalovaly děti z okolních základních škol s vidinou jara jako období naděje a nových začátků. S pacienty také uspořádali posezení s velikonoční dílnou. V průběhu března se ale můžeme těšit ještě na další aktivity - divadlo či „lidský jukebox“.

Nemocnice Na Pleši s.r.o.
262 04, Nová Ves pod Pleší 110

Máte dotaz? Zavolejte nám:
+420 318 541 500