Úvodní stránka Aktuálně z Nemocnice Na Pleši Nemocnice Na Pleši oslavila první rok provozu lineárního urychlovače a chystá festival

Nemocnice Na Pleši oslavila první rok provozu lineárního urychlovače a chystá festival

Publikováno: 14. 06. 2018

K prvnímu výročí fungování lineárního urychlovače v Nemocnici Na Pleši uspořádal tým radioterapie nultý ročník festivalu nazvaného příznačně Colours of Radiotherapy.

Přesně před rokem byla v rámci Integrovaného onkologického centra Nemocnice Na Pleši slavnostně otevřena budova radioterapie s novým lineárním urychlovačem. Tento krok měl zásadní vliv na zlepšení dostupnosti a kvality péče o onkologické pacienty v regionu.

Tým radiologie

K prvnímu výročí se vedení onkologie a radioterapie rozhodlo připravit odborný seminář a nezůstat jen u toho. „Máme v plánu tuto akci pořádat každoročně. Letos jsme s kolegy připravili pouze interní seminář, ale za rok bychom rádi pozvali i odborníky z jiných klinik. Již nyní nám přislíbili účast také kolegové ze zahraničí,“ říká MUDr. Josef Valchář, vedoucí lékař radioterapie v Nemocnici Na Pleši.

Interní seminář Colours of Radiotherapy

Odborné přednášky mají být jen jednou částí chystané akce. V příštích ročnících je doplní kulturní program pro veřejnost, a proto také název akce odkazuje ke známému hudebnímu festivalu. „Při plánování vlastní radioterapie se používá hodně barev. Do budoucna chceme festival spojit vždy s nějakou kulturní akcí a otevřít nemocnici i širší veřejnosti, takže jsme se rozhodli pro název Colours of Radiotherapy,“ vysvětluje primářka onkologie MUDr. Kateřina Jirsová.

Tým Integrovaného onkologického centra

Radioterapie je v současné době považována za jednu z nejúčinnějších metod léčby  onkologických onemocnění. Lékaři Integrovaného onkologického centra Nemocnice Na Pleši tak kromě standardní systémové léčby, jako je například chemoterapie, mohou svým pacientům poskytnout všechny léčebné možnosti, které jejich onemocnění vyžaduje.

Nemocnice Na Pleši je jediné zdravotnické zařízení ve Středočeském kraji, které léčbu zářením onkologickým pacientům nabízí. Mezi nejčastěji léčené diagnózy patří nádory prsu, plic a zažívacího traktu. Jen v průběhu prvního půl roku klinického provozu bylo na tomto pracovišti ozářeno přes 200 pacientů.

Nemocnice Na Pleši s.r.o.
262 04, Nová Ves pod Pleší 110

Máte dotaz? Zavolejte nám:
+420 318 541 500