Úvodní stránka Aktuálně z Nemocnice Na Pleši Otevřeli jsme nový pavilon!

Otevřeli jsme nový pavilon!

Publikováno: 03. 06. 2015

Rehabilitační centrum Nemocnice Na Pleši otevřelo nový pavilon. Přečtěte si tiskovou zprávu a podívejte se na fotky ze slavnostního otevření.

Nemocnice Na Pleši, která v příštím roce oslaví sto let své existence, již dávno není místem pouze pro pacienty s plicními chorobami, kterým původně sloužila. Vedle špičkového onkologického pracoviště, zmíněné pneumologie a dalších ambulancí je to právě moderní rehabilitační centrum, pro které je stále více vyhledávána.

Nový pavilon oddělení rehabilitace při otevření

Výhodné umístění nemocnice v blízkosti Prahy i dalších středočeských měst a zároveň uprostřed panenské přírody brdských lesů totiž těmto pacientům umožňuje strávit zde příjemný rekondiční pobyt a přitom zůstat v každodenním styku se svými blízkými.

Nově zrekonstruovaný pavilon C, který byl v minulém století vybudován zejména pro nemocné tuberkulózou, bude nyní sloužit právě oddělení pro rehabilitační a ošetřovatelskou péči. Vedle kompletní renovace byl pavilon rozšířen o další prostory a pacientům zde bude nově k dispozici například vodoléčebná sekce.

Kapacitu pavilonu tvoří 35 lůžek s bezbariérovým přístupem. “Léčíme široké spektrum postižení pohybového aparátu, bolesti zad a kloubů či neurologické obtíže. Rekonvalescenci u nás často podstupují i lidé po cévních mozkových příhodách, úrazech či operacích a pomáháme i těm se sníženou pohyblivostí a dekondicí,” říká primářka rehabilitace MUDr. Olga Kittlerová.

Zleva vrchní sestra Mgr. Monika Říhová, zdravotní ředitel MUDr. Jan Vydra, jednatel Ing. Jan Hromádka a primářka rehabilitace MUDr. Olga Kittlerová

Péči v Nemocnici na Pleši mohou pacientům doporučit jak specializovaná pracoviště tak obvodní lékaři, pacient si však může pobyt domluvit i sám s příslušným oddělením. Nemocnice je soukromé zdravotnické zařízení, které má smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami, ale její služby si mohou vyžádat i samoplátci.

Jak upozorňuje MUDr. Jan Vydra, zdravotní ředitel nemocnice, kompletní rekonstrukce pavilonu není prvním krokem ve snaze poskytovat v Nemocnici Na Pleši zdravotnické služby na nejvyšší úrovni. “Modernizací nedávno prošlo oddělení RTG, chemoterapie a v blízké budoucnosti bude v areálu vybudováno také supermoderní pracoviště lineárního urychlovače, který se používá k ozařování zhoubných nádorů.”

Prohlédněte si fotografie ze slavnostního otevření na našem Facebooku!

 

Nemocnice Na Pleši s.r.o.
262 04, Nová Ves pod Pleší 110

Máte dotaz? Zavolejte nám:
+420 318 541 500