KINESIOTAPING

Kinesiotaping, lidově označovaný také jako „tejpování“, je doplňková rehabilitační technika, při které se na kůži aplikuje pružná samolepící tejpovací páska, která zafixuje svaly, šlachy či klouby do žádoucí polohy.

Komu může kinesiotaping pomoci

Tímto způsobem je možné korigovat různé ortopedické vady (například zborcenou klenbu, vybočený palec atd.), předcházet sportovním zraněním, podpořit hojení, zmírnit bolest atd. Tejpování pomáhá uvolnit přetížené měkké tkáně a naopak může zvýšit napětí ve tkáních oslabených. Pomocí stimulace lymfy také dochází ke zmírnění otoků, zrychlení metabolismu tkáně a urychlit hojení.

Tejpy a jejich druhy

Tejpy se vyrábí v různé kvalitě, šířce a barvách. Pro potřeby kinesiotapingu se používají bavlněné tejpy co nejvyšší kvality, dostatečně pružné a se zdravotně nezávadným lepidlem.

Šířka tejpy se volí podle části těla, na kterou se aplikuje (např. širší pásky se použijí na stehno, užší na dlaň). Barva tejpy má spíše psychologický efekt a barevné spektrum původně vycházelo z japonské psychologie barev. Je tedy hlavně na klientovi, jaké barvy preferuje.

Tejpování - aplikace tejpu

Tejpy se aplikují na čistou, suchou a oholenou pokožku, která je zdravá bez jizev, odřenin či nezhojených ran. Kvalitní tejpy by si měly svůj efekt udržet až po dobu tří týdnů na místech, které nejsou přímo v ohybu. Účinek se také snižuje po pocení, koupeli, sauně atp. Tejpovací páska se obvykle ponechává nalepená zhruba 4 dny a ne déle než týden.  

Kinesiotaping

Napište nám

Vaše osobní údaje potřebujeme pro zodpovězení vašeho dotazu. Uchováme je po nezbytně nutnou dobu a nepředáme je žádným dalším příjemcům.
hvezdicka Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Kontakty

Máte zájem o tuto proceduru?

Kontaktujte rehabilitační ambulanci:

Budova A - Hlavní budova, přízemí

Tel.: +420 318 541 470 
E-mail: recepcereh@naplesi.cz

Autem
Z Prahy:zobrazit trasu na mapě
  • rychlostní silnice č. 4: směr Strakonice–sjezd Mníšek pod Brdy (EXIT 18), dále směr Nový Knín
Z Příbrami:zobrazit trasu na mapě
  • rychlostní silnice č. 4: sjezd Nová Ves pod Pleší (EXIT 24)
Veřejnou dopravou
Z Prahy:
  • linka PID* č. 321, 317: Smíchovské nádraží–Mníšek pod Brdy
  • linka PID* č. 488: Mníšek pod Brdy–Nový Knín

  • pravidelná vlaková spojení: Praha hl. n.–Nová Ves pod Pleší
Z Dobříše:
  • pravidelné autobusové spojení: Dobříš–Nový Knín

  • pravidelná vlaková spojení: Dobříš–Nová Ves pod Pleší

Nemocnice Na Pleši s.r.o.
262 04, Nová Ves pod Pleší 110

Máte dotaz? Zavolejte nám:
+420 318 541 500